O MCEE

Nasze Centrum to nie tylko miejsce, gdzie zdobędziesz wiedzę o przyrodzie, ale również spędzisz czas w inspirującej atmosferze. Oferujemy szeroki zakres atrakcji i edukacyjnych możliwości w nowoczesnych i komfortowych warunkach.

Przybywając do nas, każdy otrzyma porcję wiedzy, naukowych ciekawostek i cudowną atmosferę, którą tworzą pracujący w Centrum edukatorzy i pracownicy. Zwieńczeniem przyjętej dawki wiedzy przyrodniczej jest najpyszniejsza w Ciężkowicach kawa z ciastkiem na którą, zapraszamy do naszej kawiarni. Zaspokojone podniebienie pozwala nam nacieszyć pozostałe zmysły i zrelaksować się podczas seansów filmowych, w których natura gra pierwsze skrzypce.

Profesjonalnie wyposażona sala kinowa gotowa jest przyjąć 180 osób a w swojej ofercie poza projekcją filmów, daje możliwość organizowania konferencji, wykładów, szkoleń itp.

ZWIEDZANIE

WYSTAWA ZIEMIA-WODA-POWIETRZE


Odkryj z nami fascynujący świat przyrody! Odwiedzając wystawę ZIEMIA – WODA – POWIETRZE każdy będzie miał okazję zgłębić wiedzę na temat intrygującego świata pogórzańskiej przyrody.

_APD0352-Poprawione-Szum- prost 4 na 5 (Copy)
_APE4221-Poprawione-Szum (3) (Copy)
Piękno i tajemnice ukryte w ciemnych zakamarkach jaskini przyciągną nietoperzowych odkrywców.

Ekspozycja w MCEE jest podzielona na 3 części według żywiołów: Ziemia, Woda, Powietrze. Wystawa oprócz tradycyjnych form przekazu takich jak tablice informacyjne, zawiera w sobie również elementy multimedialne oraz sensoryczne.

W części z Ziemią zwiedzający mogą m.in. zobaczyć skały wydobyte z 1000 m spod ziemi, posłuchać bicia serca nietoperza czy też zobaczyć jak wygląda echolokacja.

W sali z Powietrzem możemy zobaczyć chmury, wygenerować prąd za pomocą siły naszych płuc a także pomalować motyle światłem.

Całość kończy Woda, gdzie można sprawdzić ile wody zawierają w sobie nasze ulubione produkty, budować z piasku kinetycznego oraz m.in. wywołać powódź za pomocą specjalnego symulatora.

Rezerwacje Grupowe

Zadzwoń do nas, aby zarezerwować wizytę sobie i swoim podopiecznym.
Nie przegap okazji, by doświadczyć nauki w zupełnie nowy, fascynujący sposób.

tel. 14 67 67 664 wew. 44

O wystawie w liczbach

Informacje praktyczne

Najważniejsze informacje dotyczące dojazdu do MCEE i zwiedzania wystawy

Bilety wstępu

Zwiedzanie wystawy
Bilet Normalny: 20 zł
Bilet Ulgowy*:  15 zł
Bilet Mieszkaniec**:  10 zł

Przewodnik dla grup (do 30 osób): 60 zł

  • Grupa powyżej 30 osób jest dzielona na dwie części.

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Czwartek: 8:00 - 16:00
Piątek: 8:00 – 19:30
Sobota - Niedziela: 10:00 – 19:30

  • Ostatnie wejście na wystawę będzie możliwe na 30 min przed godziną zamknięcia.
  • Ostatnie wejście na seans filmowy będzie możliwy do godziny rozpoczęcia seansu.

Dostępność

Budynek MCEE jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Przez wejściem do budynku znajduje się podjazd.

Parking

Przy Małopolskim Centrum Edukacji Ekologicznej znajduje się parking, z którego mogą korzystać odwiedzający. Bilet parkingowy można zakupić w recepcji MCEE.

Jak dojechać?

MCEE mieści się obok parku Sokoła w Ciężkowicach (wjazd od strony Muzeum Przyrodniczego tj. od ul. 3 Maja 34).

Do MCEE można dojechać lokalnymi busami kursującymi pomiędzy miejscowościami z terenu Gminy Ciężkowice a Tarnowem a także pociągami obsługującymi relacje Krynica- Kraków

Wyznacz trasę

Kup bilety online

Nie przegap okazji, by doświadczyć nauki w zupełnie nowy, fascynujący sposób. Rezerwuj bilety online już dziś i dołącz do nas w odkrywaniu tajemnic naszej planety.

Co jeszcze oferuje MCEE?

MCEE to nie tylko wystawa. W budynku funkcjonuje również sala kinowa, kawiarnia oraz sale edukacyjne.

Sala multimedialna

Nasza sala multifunkcyjna to estetycznie przygotowana komfortowa przestrzeń zapewniająca miejsca dla 180 osób. W pełni klimatyzowana przystosowana jest do organizacji wydarzeń takich jak:

  • seanse filmowe,
  • prezentacje, wykłady,
  • konferencje, szkolenia,
  • przedstawienia teatralne, występy taneczne czy koncerty.

Dowiedz się więcej

Kawiarnia

Kawiarnia w Małopolskim Centrum Edukacji Ekologicznej jest idealnym punktem postojowym tak dla turystów jak i zwiedzających wystawę, uczestników szkoleń czy warsztatów jak i miłośników kina. Pachnąca gorąca herbata czy kawa w duecie ze świeżo upieczonym ciastem z lokalnych piekarni pozwoli na regenerację i przyjemnie spędzony czas. Kawiarnia jest najlepszym miejscem na odpoczynek oczekując na seans filmowy. W gronie rodziny, przyjaciół czy znajomych czas ten upłynie w przyjemnej atmosferze.

Dowiedz się więcej